top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תטלי לבינגר אייזן

עסקים רגע אחרי החזרה לשיגרה ודקה לפני חגי תשרי

עודכן: 25 במאי 2020

איך מנצלים את פרק הזמן הקצר שבין לבין?

אחרי הסגר הארוך, הריחוק החברתי והעצירה המאולצת שפגעה בעסקים רבים, ישנו רצון עז להחזיר את הרכבת למסילה. להחזיר את החיים וגם את העסק לסוג של שיגרה חדשה ישנה. לצד המגבלות הרבות והפתיחה ההדרגתית של השוק צריך לשים לב לכך שעוד רגע החופש הגדול ומיד אחריו חגי תשרי, שזה אומר שוב ימי שבתון וחג, ילדים בבית ויציאה נוספת משגרת עבודה.

למעשה בין החזרה ההדרגתית של השוק לשגרה ובין החגים ישנם בסך הכל ארבעה חודשי עבודה ברוטו, זמן קצר ומשמעותי לעסק שלך!! אז בכדי להיות יעילים וממוקדים במיוחד בתקופה הזאת כתבתי מספר המלצות וטיפים על מה להתמקד עכשיו:

1) התמידו בפעילות הדיגיטלית של העסק, קהל הלקוחות שהורגל להזמין אונליין ישמח להמשיך וקבל משלוחים עד פתח הבית ולהנות מרמת שירות גבוהה גם עכשיו. ממליצה להמשיך לטפח ולשפר את האתר, להרחיב את התוכן הדיגיטלי והנוכחות ברשתות החברתיות, לשמור על עקביות ולשתף כל הזמן במה שאתם כבעלי עסק עוברים בתקופה של החזרה לשגרה. עסקים רבים סובלים מקושי תזרימי ואינם מיוצבים כלכלית, למרות זאת, אני לא ממליצה לחסוך כעת בהוצאות הדיגיטל של העסק.

2) התמקדו במוצרים ובשירותים שהם ליבת העסק והחזירו אותם כמה שיותר מהר לרמת פעילות גבוהה. רק אחרי התייצבות ברמת ההכנסה, תוכלו להתפנות לשינויים וחידושים בעסק. פעמים רבות רעיונות ומיזמים חדשים משתלטים ותופסים את מלוא תשומת הלב, שימו אותם כעת בצד ורק לאחר התייצבות תנו דרור לרעיונות החדשניים שצצו בזמן הקורונה.

3) הגבירו את שיתופי הפעולה עם עסקים ומותגים אחרים- במרחב העסקי יש כוח לקבוצות בעלי אינטרס משותף. שיתופי הפעולה יכולים להיות עם עסקים בתחומים משלימים וגם עם עסקים מתחרים (אל חשש זה אפשרי ואף רצויי). שיתופי הפעולה מניבים חסכון בעלויות, חשיפה למידע רלוונטי רחב יותר, הזדמנויות למיזמים חדשים בקיצור מומלץ בחום!

4) חיבור העסק והמותג שלכם לערכים ואחריות לקהילה – מומלץ ליצור תכנים ופעילויות שמקשרות את העסק לערכים מגוונים שחשובים לכם ולקהלי היעד. הלקוחות מעדיפים לצרוך מוצרים ושירותים מעסקים שנותנים ערך מעבר למוצר או לשירות עצמו, מצרפת כמה רעיונות:

  • מקומי זה הכי- אם אתם מיצרים את המוצרים שלכם בארץ, משתמשים בחומרי גלם מקומיים זה הזמן לשתף את הקהל בכך, לחשוף את תהליך הייצור, ואת האנשים שמאחורי המוצרים. הקהל מעדיף לרכוש תוצרת מקומית באופן ישיר, מהיר וללא מתווכים.

  • קהילתיות ועזרה הדדית- קשרו את המוצרים או השירותים שלכם לעזרה ותמיכה לקהילות שונות בחברה. לדוגמא: אני מלווה עסק אופנה שנותן זיכויי והטבה ללקוחות שמחזירות פריטים עודפים מארון הבגדים שלהם, הפריטים העודפים נתרמים למועדון נשים בסיכון. והנה דוגמא נוספת: נתקלתי בעסק שבונה אתרי אינטרנט וחנויות דיגיטליות ומעסיק עובדים על הרצף האוטיסטי, אותי זה ריגש ואני ממליצה עליהם בחום ללקוחותיי.

  • אקולוגיה ושמירה על הסביבה- אם העסק שלכם מקפיד על מיחזור, העסקה הוגנת, חומרי גלם אורגניים, מוצרים עמידים לאורך זמן או כל פעולה אחרת שתורמת לשמירה על הכדור שתפו את הלקוחות בכך.

  • גם אנחנו צורכים חכם- מינימליזים, מלתחה חכמה, חידוש ושיפוץ הקיים כל אלו הינם מאפיינים של הצורך לצרוך פחות ולהאט. מדובר במגמה עולמית להאטת הצריכה. אם גם אתם מזדהים עם המגמה הזאת, חפשו כיצד ניתן לקשור אותה למוצרים ולשירותים של העסק ושתפו את הקהל בכך.

13 צפיות0 תגובות
bottom of page